Kordovský

volejte

ostatní škůdci

blog

non-stop

jsme specialisté na škůdce

731-573-893

hubení škůdců

deratizace

hubení mravenců

hubení švábů

hubení štěnic

sdílet stránku:

Domů » Ostatní škůdci » Svinky - Stinky

Svinky, Stinky

latinský název

Armadillidium vulgare

Hubení, fakta, Identifikace

Navzdory svému názvu, Svinky (Armadillidium vulgare), někdy nazývané Stinky (Porcellio scaber), nejsou ve skutečnosti hmyz. Jedná se o suchozemské korýše.

Vzhled

Svinky jsou ploché, oválné stvoření. Dosahují velikosti okolo 1 cm. Jejich tělo se skládá z více částí. Na spodní části mají sedm párů nohou a dvě tykadla. Když jsou vyrušeny nebo se cítí ohroženy, svinou se do kuličky, tak že ze všech stran jsou chráněny jejich štítky. Ze zadní části jim vyčnívají dva přívěšky, které připomínají ocásky.

 

Stinky jsou často zaměnitelné se Svinkami. Dorůstají délky až 1,7 cm, jsou šedivější a matnější. Na rozdíl od Svinky, při ohrožení nejsou schopny ochranné reakce – svinutí do kuličky.

Chování, strava a zvyklosti

Svinky mají rádi vodu a vlhko. Jsou schopny v těla zadržovat dostatek vody. Vždy je objevíte na vlhkých stinných místech. Nejčastěji hledají úkryty pod kmeny nebo pařezy, kameny, květináči nebo popelnicemi. Živí se organickými zbytky a uhynulými rostlinami, mulčovací kůra a prostředí záhonů je také ideální. Jsou obvykle aktivní v noci.

 

Svinky se do lidských obydlí často dostávají přes vchodové dveře či přízemní okna. Majitelé je pak nacházejí ve sklepních a na jiných vlhkých místech jako jsou garáže, či skladovací místnosti.  Do ostatních pokojů v domě či bytě se mohou rozšířit, nicméně zde nenajdou potřebné vlhké prostředí a v krátké době uhynou.

 

Na zahradě svinky ani stínky úrodu nijak neohrožují, naopak jsou zde vzhledem ke své důležité roli v celém ekosystému důležité. Zvláště v kompostu jsou velmi žádoucí, pomáhají urychlit jeho rozklad.

hledáte pomoc?

pomůžeme vám

s hubením Škudců.

Zavolejte nám:

731-573-893

Nebo kontaktuje naše specialisty

na hubení škůdců s Vašimi dotazy:

Došlo k chybě na serveru.

Formulář byl přijat.

Odesílání formuláře...

rizika

Do lidských obydlí je krom vlhkosti láká např. uskladněné ovoce a zelenina. Popř. jsou zaneseny s venkovním materiálem, např. dříví. Při větším počtu jsou schopny uskladněné ovoce značně poškodit a znehodnotit.

Objevili jste Škůdce nebo jste poštípáni?

Kontaktujte Vaší profesionální firmu Hubení škůdců - Kordovský, pomůžeme Vám určit, jaký škůdce způsobuje Vám nebo domácím zvířatům poštípání a zajistíme jeho likvidaci.

POSKYTUJEME SYSTÉM PRAVIDELNÉ OCHRANY PROTI ŠKŮDCŮM

Provádíme pravidelnou ochranou deratizaci, dezinsekci a dezinfekci v rámci jedné smlouvy. Ochráníme vaše objekty před hlodavci, štěnicemi, šváby a jinými škůdci.

VÍCE INFORMACÍ

VÍCE INFORMACÍ

VÍCE INFORMACÍ

hubení škůdců v těchto oblastech:

JSME PROFESIONÁLOVÉ

PRAHA 4 - centrála

PRAHA

KLADNO

ŘÍČANY

MLADÁ BOLESLAV

BRANDÝS n. L.

STARÁ BOLESLAV

Praha 4 - Centrála, Dále působíme po celém území Prahy, Kladno, Brandýs n. Labem - Stará Boleslav, Říčany, Střední Čechy, Východní Čechy

KRALUPY n. VLTAVOU

STŘEDNÍ ČECHY

VÝCHODNÍ ČECHY

Naší odbornost dokládá členství v sdružení pracovníků DDD a především členství firmy v mezinárodní organizaci CEPA

Jsme členy sdružení pracovníků DDD - deratizace, dezinsekce, dezifekce
Hubení Škůdců - Jsme členy mezinárodní orhanizace CEPA

Naším hlavním partnerem je

Magistrát hlavního města Prahy