Kordovský

volejte

deratizace

hubení mravenců

hubení švábů

ostatní škůdci

blog

non-stop

jsme specialisté na škůdce

731-573-893

hubení škůdců

hubení štěnic

sdílet stránku:

Domů » Deratizace » Potkan

hledáte pomoc?

profesionální

deratizace.

Zavolejte nám:

731-573-893

Nebo kontaktuje naše specialisty

na hubení škůdců s Vašimi dotazy:

Potkan

Hubení, fakta, Identifikace

latinský název

Vzhled

Rattus norvegicus

Chování, strava a zvyklosti

rozmnožování

Zpozorování

stopy

Výskyt

zápach

Zabezpečení

Rizika

trus

Známky výskytu

Krysy obvykle hnízdí v podzemních norách, ze kterých se vydávají hledat potravu. Během dne mají tendence zůstávat skryty.

 

Krysy jsou všežravci a živý se širokým spektrem potravy. Pokud mají možnost volby, upřednostní maso, ovoce, obilí a ořechy. Těla mrtvých zvířat jsou také vítaným zdrojem potravy. K životu potřebují životadárnou vodu více než co ostatní, proto si budují hnízda a tvoří kolonie v blízkosti zdroje vody. Potkani žijí v uskupení od několika jedinců po kolonie se stovkami jedinců. Uplatňují postavení dominantních a submisivních jedinců.

Potkaní samice dosahuje pohlavní zralosti do pěti měsíců života a březí může být po celý rok. Mláďata se rodí v různých počtech od 4 do 22. Samice mohou mít 3 až 12 vrhu za rok. V přírodě se dospělci dožívají v průměru jednoho roku.

Potkany nejčastěji zahlídnete mimo hnízdo při hledání potravy, nebo pokud jsou vyrušeni popř. vyhnáni ze svého úkrytu. Nicméně spatříte-li je během dne, pravděpodobně to značí, že jejich populace v lokalitě je velmi početná. Znakem výskytu může být i výskyt nor kolem objektu.

Potkani zanechávají znatelné škody na majetku a potravinách. Známky okusování nebo jejich pohybu po zemi jak pohybují ocasem po prašných površích. Trus a moč je také výrazným indikátorem.

Potkani jsou u nás velice rozšířeni, na jaře a podzim je jejich aktivita spojený s lidským obydlím nejvyšší. Vyskytují se jak v zemědělských oblastech tak i v hustě obydlených městech. V přírodě v okolí vodních zdrojů v městech ve sklepeních, kanalizaci či podkroví objektů.

Mezi sebou a dalšími hlodavci hraje důležitou komunikační roli moč. Hlodavci jí označují své teritorium, na které lákají samice a varují ostatní samce. Zřetelný zápach je patrný v případě výskytu velké populace hlodavců, nebo když na místě v minulosti byl výskyt delší dobu.

Chcete-li zabránit myším vstup do vašeho objektu, veškeré praskliny, trhliny, díry a mezery větší než 4 cm by měli být opraveny cementem nebo směsí s kameny. Nedoporučuje se používat na utěsňování dřevo nebo izolační pěnu, ty to materiály mohou hlodavci bez problému rozžvýkat.

 

Čistota prostředí také může mít vliv na výskyt hlodavců. Uklízení potravin, nezanechávání volně ležícího zdroje potravin, drobečků na stolech nebo na podlaze, Nenechávat otevřený přístup ke zbytkům v koši a jeho okolí.

 

Máte-li podezření nebo jste zaznamenali výskyt Potkanů či jiných hlodavců, hraňte svůj majetek a zdraví, volejte profesionály Hubení Škůdců – Kordovský

Jejich výskyt je velikým zdravotním rizikem. Svou přítomností znehodnocují povrchy, kde se pohybují. Znečišťují potraviny močí a trusem. Jsou šiřiteli chorob jako je Weilova žloutenka, paratyfus, prasečí mor atd. Způsobují veliké finanční škody ohlodáváním obalů, izolačních materiálů, dřevěných podlah, potrubí a kabelů.

Trus je nejznámějším ukazatelem. Potkaní trus je oválný a na koncích tupý, 18 – 20 mm dlouhý, 5 mm široký. Nejčastěji jsou rozptýleny po cestách, kde se potkan pohybuje.

POSKYTUJEME SYSTÉM PRAVIDELNÉ OCHRANY PROTI ŠKŮDCŮM

Provádíme pravidelnou ochranou deratizaci, dezinsekci a dezinfekci v rámci jedné smlouvy. Ochráníme vaše objekty před hlodavci, štěnicemi, šváby a jinými škůdci.

VÍCE INFORMACÍ

VÍCE INFORMACÍ

VÍCE INFORMACÍ

Potkan patří mezi velké hlodavce, jeho váha může být více než 500g. Délka jejich těla může dosáhnout až 30cm s ocasem až 20cm. Tělo mají pokryté chlupy hnědé nebo šedé barvy. Uši a ocas mají pokryty šupinkami. Tělo je větší než ocas.

deratizace potkanů v těchto oblastech:

JSME PROFESIONÁLOVÉ

PRAHA 4 - centrála

PRAHA

KLADNO

ŘÍČANY

MLADÁ BOLESLAV

BRANDÝS n. L.

STARÁ BOLESLAV

Praha 4 - Centrála, Dále působíme po celém území Prahy, Kladno, Brandýs n. Labem - Stará Boleslav, Říčany, Střední Čechy, Východní Čechy

KRALUPY n. VLTAVOU

STŘEDNÍ ČECHY

VÝCHODNÍ ČECHY

Naší odbornost dokládá členství v sdružení pracovníků DDD a především členství firmy v mezinárodní organizaci CEPA

Jsme členy sdružení pracovníků DDD - deratizace, dezinsekce, dezifekce
Hubení Škůdců - Jsme členy mezinárodní orhanizace CEPA

Naším hlavním partnerem je

Magistrát hlavního města Prahy

chyba

odesláno

odesílám