Kordovský

volejte

deratizace

hubení mravenců

hubení švábů

ostatní škůdci

blog

non-stop

jsme specialisté na škůdce

731-573-893

hubení škůdců

hubení štěnic

sdílet stránku:

Domů » Hubení mravenců » Mravenec Faraón

hledáte pomoc?

pomůžeme vám              s hubením mravenců.

Zavolejte nám:

731-573-893

Nebo kontaktuje naše specialisty

na hubení škůdců s Vašimi dotazy:

Mravenec faraón

Hubení, fakta, Identifikace

latinský název

Vzhled

Monomorium pharaonis

rozmnožování

Zpozorování

zajímavosti

Rizika

Známky výskytu

Mravenci faraóni rádi využívají umělého tepla, které poskytují lidská obydlí a neváhají je využít ke svému přezimování. Vyskytují se běžně v potravinářství. Budují si hnízda v dobře schovaných a bezpečných prostorech uvnitř zdí a konstrukcí budov, ale při teplém počasí hnízdí ve venkovních prostorech v trávníku nebo v zahradě.

Živí se potravinami všeho typu, přednost dávají cukru. Jsou schopni živit se i hmyzem.

Mravenec faraón dosáhne plné dospělosti z vajíčka přibližně za 38 dnů. Královna dokáže žít až 12měsíců, dělnice se dožívají 10 týdnů. Samci se dožívají až 3-5 týdnů po páření.

Nejviditelnějším znamením výskytu mravenců faraónů je jejich samotná přítomnost. Vizuální kontakt. V případě výskytu jsou tito mravenci v hojném počtu viditelní podél cest k potravě.

Mravenci Farao jsou malí žlutí mravenci. Jejich přítomnost pociťuje člověk po celém světe, jsou považování za přední škůdce v domácnosti, z důvodu jejich schopnosti přežít v úkrytech v budovách a náročnému hubení.

 

Mravenci Faraóni mají více královen a při narušení či ohrožení hnízda jsou schopní velmi rychle přemístit celou kolonii do nových úkrytů. Jak roste počet jedinců, je potřeba kolonii rozšiřovat. Tento proces začíná vysláním malé skupiny dělnic a jedné královny do nové lokace, kde se postupně rozrostou do nové kolonie.

 

Mravenci Faraóni stavějí svá hnízda ve stěnách, skříních, za podlahovými lištami, za izolací a dalších tmavých a klidných místech v objektu.

 

Použití veřejně dostupných přípravků způsobuje rozrušení kolonie a rozšíření do dalších míst v objektu. Takto se místo jednoho místa, které se dalo snadněji vyhubit, rozšíří na vícero kolonií a mohou nastat další problémy při odborném hubení.

 

Pokud jste doma nebo v objektu objevili výskyt mravenců Farao, kontaktujte profesionály na hubení mravenců – HUBENÍ ŠKŮDCŮ KORDOVSKÝ

 

 

Nemocniční zařízení by měli být obzvláště obezřetní výskytu mravenců farao. Mohou velmi snadno šířit choroboplodné zárodky, kontaminují povrchy a sterilní vybavení a mohou vlézt do životně důležitých zařízení a vyřadit z provozu.

Chování, strava a zvyklosti

Mravenci z rodu Farao jsou velmi malí, dosahují délky cca 2mm. Jejich těla jsou světle žlutého zbarvení s červenými a černými skvrnami na břiše.

POSKYTUJEME SYSTÉM PRAVIDELNÉ OCHRANY PROTI ŠKŮDCŮM

Provádíme pravidelnou ochranou deratizaci, dezinsekci a dezinfekci v rámci jedné smlouvy. Ochráníme vaše objekty před hlodavci, štěnicemi, šváby a jinými škůdci.

VÍCE INFORMACÍ

VÍCE INFORMACÍ

VÍCE INFORMACÍ

hubení faraonů v těchto oblastech:

JSME PROFESIONÁLOVÉ

PRAHA 4 - centrála

PRAHA

KLADNO

ŘÍČANY

MLADÁ BOLESLAV

BRANDÝS n. L.

STARÁ BOLESLAV

Praha 4 - Centrála, Dále působíme po celém území Prahy, Kladno, Brandýs n. Labem - Stará Boleslav, Říčany, Střední Čechy, Východní Čechy

STŘEDNÍ ČECHY

KRALUPY n. VLTAVOU

VÝCHODNÍ ČECHY

Naší odbornost dokládá členství v sdružení pracovníků DDD a především členství firmy v mezinárodní organizaci CEPA

Jsme členy sdružení pracovníků DDD - deratizace, dezinsekce, dezifekce
Hubení Škůdců - Jsme členy mezinárodní orhanizace CEPA

Naším hlavním partnerem je

Magistrát hlavního města Prahy

chyba

odesláno

odesílám