Kordovský

volejte

deratizace

hubení mravenců

hubení švábů

ostatní škůdci

blog

non-stop

jsme specialisté na škůdce

731-573-893

hubení škůdců

hubení štěnic

sdílet stránku:

Domů » Deratizace » Krysa

hledáte pomoc?

profesionální

deratizace.

Zavolejte nám:

731-573-893

Nebo kontaktuje naše specialisty

na hubení škůdců s Vašimi dotazy:

krysa

Hubení, fakta, Identifikace

latinský název

Vzhled

Rattus rattus

rozmnožování

Zpozorování

stopy

úkryty

zápach

Zabezpečení

Rizika

trus

Známky výskytu

Hnízda si budují uvnitř konstrukcí budov nebo v hromadách odpadku či dřeva. Krysa je vynikající lezec, často ji nalezneme v podkroví a na půdách.

 

Krysy jsou všežravci, ale upřednostní obilí, ovoce, ořechy a zeleninu. Mají prvotřídní čich,  jsou skvělými lezci a skáčou.

Samičky jsou pohlavně zralé do pátého měsíce života, následně mohou produkovat čtyři až šest vrhů za rok. Jeden vrh čítá šest až deset mláďat. Průměrná délka dospělého jedince jsou dva roky.

 

Samičky chovají své mladé po celý rok. Během jednoho roku může jedna samička vychovávat až 40 nových jedinců.

Vizuální kontakt s živým nebo mrtvým jedincem naznačuje jejich aktivitu v oblasti. Pokud jsou krysy zatřeny, většinou z důvodu migrace z přeplněných hnízd a úkrytů nebo pokud jsou jejich úkryty narušeny lidskou činností.

Potkani zanechávají znatelné škody na majetku a potravinách .Na cestách kudy se pohybují, zanechávají otěry od těla a ocasu, protože používají stejné únikové cesty.

Hnízda uvnitř budov jsou obvykle postaveny v izolaci objektu, např. podkroví.

Mezi sebou a dalšími hlodavci hraje důležitou komunikační roli moč. Hlodavci jí označují své teritorium, na které lákají samice a varují ostatní samce. Zřetelný zápach je patrný v případě výskytu velké populace hlodavců, nebo když na místě v minulosti byl výskyt delší dobu.

Chcete-li zabránit krysám vstup do vašeho objektu, veškeré praskliny, trhliny, díry a mezery větší než 4 cm by měli být opraveny cementem nebo směsí s kameny. Doporučuje se znepřístupnit okapové roury a zkrátit větve sahající nad střehy objektu, jelikož umí skákat. Nedoporučuje se používat na utěsňování dřevo nebo izolační pěnu, ty to materiály mohou hlodavci bez problému rozžvýkat.

 

Čistota prostředí také může mít vliv na výskyt hlodavců. Uklízení potravin, nezanechávání volně ležícího zdroje potravin, drobečků na stolech nebo na podlaze, Nenechávat otevřený přístup ke zbytkům v koši a jeho okolí.

 

Máte-li podezření nebo jste zaznamenali výskyt Krys či jiných hlodavců, hraňte svůj majetek a zdraví, volejte profesionály Hubení Škůdců – Kordovský

Jejich výskyt je velikým zdravotním rizikem. Svou přítomností znehodnocují povrchy, kde se pohybují. Znečišťují potraviny močí a trusem. Jsou šiřiteli chorob jak pro lidi např. mor, tak pro domácí zvířata např. prasečí moc. Způsobují veliké finanční škody ohlodáváním obalů, izolačních materiálů, dřevěných podlah, potrubí a kabelů.

Trus je tmavý, oválný na konci špičatý. Má vřetenovitý tvar o délce až 10mm a 3mm šířky. Zatímco potkan má 2x větší trus.

POSKYTUJEME SYSTÉM PRAVIDELNÉ OCHRANY PROTI ŠKŮDCŮM

Provádíme pravidelnou ochranou deratizaci, dezinsekci a dezinfekci v rámci jedné smlouvy. Ochráníme vaše objekty před hlodavci, štěnicemi, šváby a jinými škůdci.

VÍCE INFORMACÍ

VÍCE INFORMACÍ

VÍCE INFORMACÍ

Krysa má černé nebo hnědé zbarvení. Může dosahovat délky 40 cm. Oproti potkanovi má delší ocas než tělo, má velké uši a oči, špičatý nos, hladkou srst.

Chování, strava a zvyklosti

deratizace krysy v těchto oblastech:

JSME PROFESIONÁLOVÉ

PRAHA 4 - centrála

PRAHA

KLADNO

ŘÍČANY

MLADÁ BOLESLAV

BRANDÝS n. L.

STARÁ BOLESLAV

Praha 4 - Centrála, Dále působíme po celém území Prahy, Kladno, Brandýs n. Labem - Stará Boleslav, Říčany, Střední Čechy, Východní Čechy

STŘEDNÍ ČECHY

KRALUPY n. VLTAVOU

VÝCHODNÍ ČECHY

Naší odbornost dokládá členství v sdružení pracovníků DDD a především členství firmy v mezinárodní organizaci CEPA

Jsme členy sdružení pracovníků DDD - deratizace, dezinsekce, dezifekce
Hubení Škůdců - Jsme členy mezinárodní orhanizace CEPA

Naším hlavním partnerem je

Magistrát hlavního města Prahy

chyba

odesláno

odesílám