Kordovský

volejte

ostatní škůdci

blog

non-stop

jsme specialisté na škůdce

731-573-893

hubení škůdců

deratizace

hubení mravenců

hubení švábů

hubení štěnic

sdílet stránku:

Domů » Hubení štěnic »Kousnutí štěnice

hledáte pomoc?

pomůžeme vám

s hubením štěnic.

Zavolejte nám:

731-573-893

Nebo kontaktuje naše specialisty

na hubení škůdců s Vašimi dotazy:

chyba

odesláno

odesílám

KOusnutí štěnice

Příznaky kousnutí štěnice

Krev je jediným zdrojem potravy pro štěnice. Podmínkou přechodu do další fáze vývoje štěnice je, že se musí napít krve, než se z ní stane dospělý jedince. Kousnutí štěnice je mnohdy nepříjemné a jeho projevy se liší podle reakcí, nicméně není prokázáno, že by štěnice na člověka přenášely jakékoli nemoci. Nicméně zde hrozí možnost zanesení druhotné infekce tím, jak se člověk škrábe a drbe.

 

Kousnutí štěnice pronikne do kůže sosákem, kterým saje krev. Toto kousnutí není v počátcích bolestivé a můžete si ho všimnout až po několika hodinách. To umožní štěnici sát krev několik minut bez povšimnutí a vrátit se zpět do úkrytu. Reakce na kousnutí štěnice je u každého člověka jiné, záleží na více faktorech – citlivost kůže.

 

Kousnutí štěnice se nejčastěji projevuje na odhalené kůži. Viditelné kousnutí bývá na nohách, pažích, krku. Záleží, zdali např. spíte v pyžamu nebo bez, s krátkým rukávem nebo trenkách. Štěnice si pro kousnutí vybírají tu nejpřístupnější část těla. Štěnice nelezou pod oblečení nebo do útrob dek a polštářů.

Příznaky na kousnutí jsou různé, většinou se projevuje svěděním, následně vytvořením malé či větší začervenalé podlitiny (záleží na citlivosti člověka). Toto se může projevit až po 12 hodinách od kousnutí. Jedno nebo dvě kousnutí štěnice většinou lidé ignorují a přisuzují bodavému hmyzu či vyrážce. Nicméně při opakovaném poštípání je nutná zvýšená ostražitost a nalezení příčiny.

 

Určité procento populace cca 10% nevykazuje na poštípání štěnicemi žádné či velmi malé reakce. Bohužel takoví jedinci si případného výskytu nemusí týdny všimnout a stav populace štěnic se nerušeně zvyšuje a může šířit do okolí.

 

Při většině kousnutí štěnic se můžete setkat s několika násobným kousnutím od jedné štěnice.

Většinou se jedná o dvě (vizuálně jako kousnutí od malého hada) nebo tři za sebou jdoucí kousnutí.

 

Pokud má člověk zvýšenou citlivost či oslabenou imunitu, může se u něj kousnutí projevit vystouplými červenými hrbolky nebo podlitinami (vyrážka). V extrémních případech může reakce na kousnutí vyústit v puchýře – kožní záněty.

 

 

Máte podezření, že jste pokousání štěnicemi? Zachovejte klid, včasným vyhledáním pomoci od odborné firmy, předejdete dalšímu šíření štěnic nejen po vašem bytě ale i k sousedům. Kontaktujte Hubení Škůdců - Kordovský

fakta o švábech

Zařazení

Fotografie kousnutí štěnice

hubení štěnic v těchto oblastech:

JSME PROFESIONÁLOVÉ

PRAHA 4 - centrála

PRAHA

KLADNO

ŘÍČANY

MLADÁ BOLESLAV

BRANDÝS n. L.

STARÁ BOLESLAV

Praha 4 - Centrála, Dále působíme po celém území Prahy, Kladno, Brandýs n. Labem - Stará Boleslav, Říčany, Střední Čechy, Východní Čechy

KRALUPY n. VLTAVOU

STŘEDNÍ ČECHY

VÝCHODNÍ ČECHY

Naší odbornost dokládá členství v sdružení pracovníků DDD a především členství firmy v mezinárodní organizaci CEPA

Jsme členy sdružení pracovníků DDD - deratizace, dezinsekce, dezifekce
Hubení Škůdců - Jsme členy mezinárodní orhanizace CEPA

Naším hlavním partnerem je

Magistrát hlavního města Prahy