Kordovský

volejte

ostatní škůdci

blog

non-stop

jsme specialisté na škůdce

731-573-893

hubení škůdců

deratizace

hubení mravenců

hubení švábů

hubení štěnic

sdílet stránku:

Domů » Ostatní škůdci » Klíšťák holubí

hledáte pomoc?

pomůžeme vám

s hubením Škudců.

Zavolejte nám:

731-573-893

Nebo kontaktuje naše specialisty

na hubení škůdců s Vašimi dotazy:

Došlo k chybě na serveru.

Formulář byl přijat.

Odesílání formuláře...

klíšťák holubí

latinský název

Vzhled

Argas reflexus

Hubení, fakta, Identifikace

Klíšťák holubí, i když jeho jméno vyvolává spojení s klíšťaty, nemá s nimi nic společného. Jedná se o ektoparazita živícího se krví obratlovců, převážně ptáků, ale možným hostitelem je i člověk.

Klíšťák holubí dosahuje velikosti 6-10mm. Čelisti jsou na spodní straně těla, pod předním lemem jeho těla. Barva většinou nažloutlý lem po obvodu těla, uvnitř hnědí až temně hnědí po nasátí krve.

 

Celé tělo pokrývá měkký kožovitý tělní pokryv zvaný intergument. Na spodní straně plochého těla nalezneme 4 páry článkovaných nohou, zakončených dvěma drápky, sloužícími k lezení a udržení na hostiteli.

Chování, strava a zvyklosti

S klíšťákem holubím se nejčastěji setkáme v městských zástavbách. Je úzce spjat s ptáky, tudíž na místech, kde hnízdí např. holubi (kavky, vlaštovky), je pravděpodobné, že se vyskytne i klíšťák.

 

S člověkem přichází klíšťák holubí do styku především v obytných místnostech. Nejnáchylnější jsou byty či místnosti v blízkosti holubích hnízd (podkrovní zástavby, či byty s hnízdy u oken či balkonů).

 

Klíšťák vyhledává člověka především v noci, kdy je v klidu. Do těla pronikne bodnutím a saje krev. Po několika minutách odpadá a vyhledá či vrací se do úkrytu.  Známky kousnutí bývají velice bolestné, v místě vpichu může vzniknout silná alergická reakce (větší kruh zarudnutí), která může přetrvávat týdny, než zmizí.

rizika

Člověku je klíšťák holubí nebezpečný pouze svým bolestivým kousnutím. Není prokázáno, že by přenášel nemoci. Může při škrábání rány vzniknout druhotná infekce.

hubení klíšťáka holubího

Prvotně je nutná lokalizace prostředí a odklizení zdrojových míst (hnízda, uhynulí jedinci atd..) Hubení je prováděno postřikem účinné látky v postiženém prostoru prostoru, jež má dlouhotrvající účinnost.

 

 

Objevili jste Škůdce nebo jste poštípáni?

Kontaktujte Vaší profesionální firmu Hubení škůdců - Kordovský, pomůžeme Vám určit, jaký škůdce způsobuje Vám nebo domácím zvířatům poštípání a zajistíme jeho likvidaci.

POSKYTUJEME SYSTÉM PRAVIDELNÉ OCHRANY PROTI ŠKŮDCŮM

Provádíme pravidelnou ochranou deratizaci, dezinsekci a dezinfekci v rámci jedné smlouvy. Ochráníme vaše objekty před hlodavci, štěnicemi, šváby a jinými škůdci.

VÍCE INFORMACÍ

VÍCE INFORMACÍ

VÍCE INFORMACÍ

hubení škůdců v těchto oblastech:

JSME PROFESIONÁLOVÉ

PRAHA 4 - centrála

PRAHA

KLADNO

ŘÍČANY

MLADÁ BOLESLAV

BRANDÝS n. L.

STARÁ BOLESLAV

Praha 4 - Centrála, Dále působíme po celém území Prahy, Kladno, Brandýs n. Labem - Stará Boleslav, Říčany, Střední Čechy, Východní Čechy

KRALUPY n. VLTAVOU

STŘEDNÍ ČECHY

VÝCHODNÍ ČECHY

Naší odbornost dokládá členství v sdružení pracovníků DDD a především členství firmy v mezinárodní organizaci CEPA

Jsme členy sdružení pracovníků DDD - deratizace, dezinsekce, dezifekce
Hubení Škůdců - Jsme členy mezinárodní orhanizace CEPA

Naším hlavním partnerem je

Magistrát hlavního města Prahy