Kordovský

volejte

deratizace

hubení mravenců

hubení švábů

ostatní škůdci

blog

non-stop

jsme specialisté na škůdce

731-573-893

hubení škůdců

hubení štěnic

sdílet stránku:

Domů » Hubení štěnic

Hubení Štěnic

jejich IDENTIFIKACE A fakta

Štěnice domácí

Latinský název

Vzhled

Chování, Potrava & Zvyky

Rozmnožování

úkryty štěnic

Více informací

Známky výskytu štěnic

Cimex lectularius L.

Štěnice domácí je plochý, červenohnědý, oválný hmyz. Dosahuje velikosti až 4-5 mm. Tělo se 3 páry nohou, na hlavě tykadla. Po nasátí je nateklá a sytě načervenalá od krve.

Štěnice domácí se živí pouze krví. Za chladných podmínek, jsou štěnice schopny přežít až rok bez potravy. V noci, když je hostitel v klidu a spí, stávají se nejaktivnějšími. Nejčastěji je nalézáme ve švech, záhybech nebo trhlinách matrací a čalounění postelí, v podlahových lištách, prasklinách a koutech nábytku, za elektrickými zásuvkami, rámy a plakáty, obložení kolem postelí. Štěnice domácí se často vyskytují v hotelech a ubytovacích zařízení, odkud mohou snadno migrovat do dalších místností popř. jako černý pasažér v zavazadlech hostů do jejich domovů.

Samice štěnice domácí může naklást až 8 vajíček za týden. Celkově 200-500 vajíček – potomků za život.  Za normálních pokojových teplot a při dostatečné dávce potravin, žijí v průměru 100 dní.

Velkou výhodu štěnice domácí je, že mají zploštělé a tenké tělo. Mohou se skrývat na neobvyklých místech, kde je lze jen těžko běžným pohledem odhalit, jako jsou odvrácené strany podlahových lišt, škvíry v podlaze, pod kobercem nebo za tapetami. Štěnice domácí, tím, že se shlukují do hnízd a žijí natěsno vedle sebe, při větším množství, lze zaznamenat nepříjemným, výrazně nasládlým zápachem. Kousnutí od štěnice domácí může vyvolat přirozenou alergickou reakci a zanechat svědivé podlitiny na kůži.

Existuje více druhů štěnic, ale jen štěnice domácí, se plně přizpůsobila lidskému prostředí. Ostatní druhy jsou známy výskytem u ptáků nebo netopýrů. Mohou přežívat v ptačích hnízdech (zvláště při větším počtu hnízd na střechách), a pokud jim situace nedovolí jinak, mohou se přiživit na lidech.

 

Štěnice jsou celosvětově rozšířeny a jejich migrace neustává zejména díky neustálému cestování lidí. Mohou se přenášet v zavazadlech, oblečením, ložním prádle nebo nábytku. I když si nacházejí nepřístupné úkryty a hnízda, nejčastěji je nalezneme v okolí postele, po obvodu matrace a na čelu postele.

Existuje mnoho možných znaků přítomnosti štěnic. První je viditelný výskyt štěnic. Dospělá štěnice připomíná tvarem a velikostí semínko jablka. Druhým znakem, který může indikovat výskyt štěnic, bude nález průhledných skeletů. Vzhledem k tomu, že mladé štěnice rostou, svlékají se ze starého skeletu. Dalším znakem jsou výkaly štěnic. Po nasátí se štěnice vrací do svého hnízda, kde je kryta a v bezpečí. Po strávení nasáté krve a následném vyprázdnění, vzniknou na porézních površích hnědé skvrnky nebo shluky černohnědých kuliček na nesavých površích. Nepodceňujte neznámé kousnutí, může značit výskyt štěnic, zvláště pokud se pravidelně opakuje. Nicméně bez dalších známek výskytu nemusí být směrodatné.

CO O NÁS ŘÍKAJÍ NAŠI KLIENTI

"Díky správnému výběru firmy ušetříte čas, po který budete hostiteli štěnic a také peníze za zbytečné množství zásahů při nedůkladném hubení štěnic"

fakta o Štěnicích

Hubení štěnic

Jak vypadá štěnice

Jak se zbavit štěnic

Kde hledat štěnice

Co zabije štěnice

Cestování a štěnice

Jak se k nám štěnice dostali, mám informovat sousedy?

Mýty o štěnicích

Mohu štěnice zlikvidovat svépomocí?

Kousnutí štěnice

Musím vyhodit postel a jiné zařízení bytu?

hledáte pomoc?

pomůžeme vám

s hubením švábů.

Zavolejte nám:

731-573-893

Nebo kontaktuje naše specialisty

na hubení škůdců s Vašimi dotazy:

hubení štěnic v těchto oblastech:

JSME PROFESIONÁLOVÉ

PRAHA 4 - centrála

PRAHA

KLADNO

ŘÍČANY

MLADÁ BOLESLAV

BRANDÝS n. L.

STARÁ BOLESLAV

Praha 4 - Centrála, Dále působíme po celém území Prahy, Kladno, Brandýs n. Labem - Stará Boleslav, Říčany, Střední Čechy, Východní Čechy

KRALUPY n. VLTAVOU

STŘEDNÍ ČECHY

VÝCHODNÍ ČECHY

Naší odbornost dokládá členství v sdružení pracovníků DDD a především členství firmy v mezinárodní organizaci CEPA

Jsme členy sdružení pracovníků DDD - deratizace, dezinsekce, dezifekce
Hubení Škůdců - Jsme členy mezinárodní orhanizace CEPA

Naším hlavním partnerem je

Magistrát hlavního města Prahy

Došlo k chybě na serveru.

Formulář byl přijat.

Odesílání formuláře...

Obraz zástupce testu CAPTCHA