Kordovský
volejte
deratizace
hubení mravenců
hubení švábů
ostatní škůdci
blog
non-stop
jsme specialisté na škůdce
731-573-893
hubení škůdců
hubení štěnic
Cimex lectularius L.
Štěnice domácí je plochý, červenohnědý, oválný hmyz. Dosahuje velikosti až 4-5 mm. Tělo se 3 páry nohou, na hlavě tykadla. Po nasátí je nateklá a sytě načervenalá od krve.
Štěnice domácí se živí pouze krví. Za chladných podmínek, jsou štěnice schopny přežít až rok bez potravy. V noci, když je hostitel v klidu a spí, stávají se nejaktivnějšími. Nejčastěji je nalézáme ve švech, záhybech nebo trhlinách matrací a čalounění postelí, v podlahových lištách, prasklinách a koutech nábytku, za elektrickými zásuvkami, rámy a plakáty, obložení kolem postelí. Štěnice domácí se často vyskytují v hotelech a ubytovacích zařízení, odkud mohou snadno migrovat do dalších místností popř. jako černý pasažér v zavazadlech hostů do jejich domovů.
Samice štěnice domácí může naklást až 8 vajíček za týden. Celkově 200-500 vajíček – potomků za život. Za normálních pokojových teplot a při dostatečné dávce potravin, žijí v průměru 100 dní.
Velkou výhodu štěnice domácí je, že mají zploštělé a tenké tělo. Mohou se skrývat na neobvyklých místech, kde je lze jen těžko běžným pohledem odhalit, jako jsou odvrácené strany podlahových lišt, škvíry v podlaze, pod kobercem nebo za tapetami. Štěnice domácí, tím, že se shlukují do hnízd a žijí natěsno vedle sebe, při větším množství, lze zaznamenat nepříjemným, výrazně nasládlým zápachem. Kousnutí od štěnice domácí může vyvolat přirozenou alergickou reakci a zanechat svědivé podlitiny na kůži.
Existuje více druhů štěnic, ale jen štěnice domácí, se plně přizpůsobila lidskému prostředí. Ostatní druhy jsou známy výskytem u ptáků nebo netopýrů. Mohou přežívat v ptačích hnízdech (zvláště při větším počtu hnízd na střechách), a pokud jim situace nedovolí jinak, mohou se přiživit na lidech.
Štěnice jsou celosvětově rozšířeny a jejich migrace neustává zejména díky neustálému cestování lidí. Mohou se přenášet v zavazadlech, oblečením, ložním prádle nebo nábytku. I když si nacházejí nepřístupné úkryty a hnízda, nejčastěji je nalezneme v okolí postele, po obvodu matrace a na čelu postele.
Existuje mnoho možných znaků přítomnosti štěnic. První je viditelný výskyt štěnic. Dospělá štěnice připomíná tvarem a velikostí semínko jablka. Druhým znakem, který může indikovat výskyt štěnic, bude nález průhledných skeletů. Vzhledem k tomu, že mladé štěnice rostou, svlékají se ze starého skeletu. Dalším znakem jsou výkaly štěnic. Po nasátí se štěnice vrací do svého hnízda, kde je kryta a v bezpečí. Po strávení nasáté krve a následném vyprázdnění, vzniknou na porézních površích hnědé skvrnky nebo shluky černohnědých kuliček na nesavých površích. Nepodceňujte neznámé kousnutí, může značit výskyt štěnic, zvláště pokud se pravidelně opakuje. Nicméně bez dalších známek výskytu nemusí být směrodatné.
"Díky správnému výběru firmy ušetříte čas, po který budete hostiteli štěnic a také peníze za zbytečné množství zásahů při nedůkladném hubení štěnic"
hledáte pomoc?
pomůžeme vám
s hubením švábů.
Zavolejte nám:
731-573-893
Nebo kontaktuje naše specialisty
na hubení škůdců s Vašimi dotazy:
PRAHA 4 - centrála
PRAHA
KLADNO
ŘÍČANY
MLADÁ BOLESLAV
BRANDÝS n. L.
STARÁ BOLESLAV
KRALUPY n. VLTAVOU
STŘEDNÍ ČECHY
VÝCHODNÍ ČECHY
Naší odbornost dokládá členství v sdružení pracovníků DDD a především členství firmy v mezinárodní organizaci CEPA
Naším hlavním partnerem je
Magistrát hlavního města Prahy