Kordovský

volejte

deratizace

hubení mravenců

hubení švábů

ostatní škůdci

blog

non-stop

jsme specialisté na škůdce

731-573-893

hubení škůdců

hubení štěnic

sdílet stránku:

Domů » Hubení mravenců

LASIUS NIGER

MONOMORIUM

PHARAONIS

HUBENÍ MRAVENCŮ

IDENTIFIKACE, FAKTA

Mravenci jsou jedním z nejčastějších důvodů, proč si lidé zvou domů k zásahu profesionály. Jsou to škůdci nabývající na významu jako častý problém, se kterým se setkáváme. Naneštěstí se mravenci, díky své sociální struktuře, potravním zvyklostem, způsobu stěhování a hnízdění, mohou ukázat jako velmi problematičtí škůdci.

 

Životní cyklus mravenců prochází čtyřmi zřetelnými fázemi: vajíčko – larva – kukla – dospělý jedince. V každé fázi dochází ke kompletní proměně. Obvykle tento proces trvá od několika týdnů po několik měsíců, v závislosti na druhu a faktorech ovlivňující prostředí, ve kterém žijí.

Mravenčí samice, která se úspěšné spáří se samcem se stává královnou a následně klade vejce. Mravenčí vejce jsou velmi malé, jen asi půl milimetru v průměru. Vajíčka jsou oválně, bíle a průhledné.

Po fázi vajíčka v průběhu 1-2 týdnů se promění v beznohou larvu. V této fázi má neukojitelnou chuť k jídlu a dospělí jedinci tráví většinu času krmením těchto larev jídlem a tekutinami.

Po fázi larvy začnou línat, shodí kůži a změní se do formy kukly. V této fázi se jim začnou vyvíjet nohy a tykadla. Zpočátku jsou kukly obvykle bílé, nicméně postupně času začnou tmavnout společně s tím v jaké fázi přeměny jedinec.

Jakmile je přeměna hotova, vyleze z obalu kukly dospělý mravenec. Tento jedinec je plně vyvinutý a schopný zapojit se do dění kolonie. Tito jedinci se dělí podle postavení v kolonii: královny, dělnice a samci. Královny plodí vajíčka, které zůstávají v hnízdě. Dělnice jsou jen samice, které sbírají potravu, krmí larvy, udržují a čistí hnízdo. Dělnice jsou bezkřídlé a rozděleny podle účelu, kromě starání se o chod kolonie jsou i schopni bránit kolonii proti vetřelcům. Samci jsou okřídlení, ale jejich jediným úkolem je spojit se s královnou během rojení.

Co byste měli vědět

život mravence

vajíčko

Larva

kukla

Dospělý jedinec

Místa vstupu: Mravenci mohou pronikat i přes nejmenší skulinky a netěsnosti, hledající vodu či sladké nebo mastné potraviny, v kuchyni nebo ve skladu.

V množství je síla: velikost kolonie může nabýt sta tisíce jedinců, pokud jsou ohroženi, jsou schopni celou kolonii přemístit do bezpečí.

Délka života: životnost se liší od druhu, obecně platí, že královna žije nejdéle a dělnice výrazně kratší dobu.

Hubení svépomocí: Naprostá většina aktivit, které doma proti mravencům podniknete, bude mít za následek pouze zabití viditelných jedinců. Většina komerčně dostupných prostředků dokáže usmrtit pouze lezoucí hmyz, ale nepronikne do samotné kolonie, do hnízda a ke zdroji výskytu – královně.

Hnízda: Hnízda jsou schopni si vybudovat kdekoli v okolí vašeho domu nebo ve stěnách či pod základy.

Pachové cesty: Jakmile mravenec objeví potravu, označí cestu pachovou stopou, která obsahuje feromony, aby ostatní mohli snadno a přímo jít k potravě.

POSKYTUJEME SYSTÉM PRAVIDELNÉ OCHRANY PROTI ŠKŮDCŮM

Provádíme pravidelnou ochranou deratizaci, dezinsekci a dezinfekci v rámci jedné smlouvy. Ochráníme vaše objekty před hlodavci, štěnicemi, šváby a jinými škůdci.

VÍCE INFORMACÍ

VÍCE INFORMACÍ

VÍCE INFORMACÍ

Mravenci ve vašem domě

hledáte pomoc?

pomůžeme vám

s hubením mravenců.

Zavolejte nám:

731-573-893

Nebo kontaktuje naše specialisty

na hubení škůdců s Vašimi dotazy:

hubení mravenců v těchto oblastech:

JSME PROFESIONÁLOVÉ

PRAHA 4 - centrála

PRAHA

KLADNO

ŘÍČANY

MLADÁ BOLESLAV

BRANDÝS n. L.

STARÁ BOLESLAV

Praha 4 - Centrála, Dále působíme po celém území Prahy, Kladno, Brandýs n. Labem - Stará Boleslav, Říčany, Střední Čechy, Východní Čechy

KRALUPY n. VLTAVOU

STŘEDNÍ ČECHY

VÝCHODNÍ ČECHY

Naší odbornost dokládá členství v sdružení pracovníků DDD a především členství firmy v mezinárodní organizaci CEPA

Jsme členy sdružení pracovníků DDD - deratizace, dezinsekce, dezifekce
Hubení Škůdců - Jsme členy mezinárodní orhanizace CEPA

Naším hlavním partnerem je

Magistrát hlavního města Prahy

Došlo k chybě na serveru.

Formulář byl přijat.

Odesílání formuláře...