Kordovský

volejte

ostatní škůdci

blog

non-stop

jsme specialisté na škůdce

731-573-893

hubení škůdců

deratizace

hubení mravenců

hubení švábů

hubení štěnic

sdílet stránku:

Domů » Ostatní škůdci » Blecha

Blechy

Hubení, fakta, Identifikace

latinský název

Vzhled

Siphonaptera

Dospělé blechy jsou malé, 1 až 8 mm dlouhé a bezkřídlé. Tělo je lesklé, červenohnědé barvy. Pokryté je drobnými štětinami s výrazným zubem a makadly na hlavě.

Chování, strava a zvyklosti

Blechy jsou celosvětově rozšíření paraziti, kteří sají krev z hostitele. Žijí v závislosti na podmínkách od několika měsíců do 3 let. Nalézt je lze na kůži svých hostitelů. Po těle mají mikroskopické vlásky a jsou stvořeni pro pohyb a udržení v srsti hostitele. Blechy nemají křídla, je jim typická schopnost skákat na velké vzdálenosti. Mají tři páry podélných nohou.

rozmnožování

Blechy svá vejce nekladou v blízkosti hostitele. Vejce se líhnout na zemi, v koberci, ložním prádle, čalounění nebo v prasklinách v podlaze. Většina bleších vajec se vylíhne do 15 dnů.

Strava

Jako parazit se živý pouze krví. Umí se adaptovat na různé druhy zvířat, včetně člověka.

Známky výskytu

Je mnoho příznaků napadení blechami. Společný ukazatel výskytu u zvířat je opakované škrábání a lízání na srsti. Příčinou je pohyb - činnost blech a sání krve, které je zvířatům nepříjemné. Důkladné vyšetření zvířete a jeho srsti by mělo odhalit výskyt blech. Lidé také mohou pociťovat svědivé kousnutí. Bohužel u člověka není vždy prokazatelné, zdali je pokousán od blechy nebo od jiných škůdců. Při přítomnosti blech, je možné spatřit několik znaků jejich výskytu. Jedním jsou jejich výkaly, které vypadají jak hrubý mletý pepř, který je nezvykle vidět v posteli, na koberci, v pelechu aj. místech kde převážně zvíře spí.

rizika

Domácí zvířata se při napadení blechami neustále škrábou. Člověku jsou kousnutí stejně nepříjemná a podmiňují škrábání. Kousnutí může vyvolávat alergie a hrozí riziko přenesení smrtelných nemocí, jako je tyfus a tularemie.  Více o bleším kousnutí.

Více informací

Jedna z nejčastěji vyskytujících je blecha kočičí, dále jsou i blechy psí, lidské nebo krysí. Blechy obvykle raději žijí na chlupatých zvířatech, jako jsou psi, kočky, králíci, veverky aj. hlodavci. Lidé pro ně nejsou vhodným zdrojem potravy a není pravděpodobné, že by si hostitele vybrali jen člověka, když by v blízkosti bylo jiné zvíře.

 

Samice blechy klade svá vajíčka na povrchu srsti hostitele popř. na zemi. Vajíčka pak padají z hostitele na koberec, ložní prádlo, nábytek, podlahu aj. Larvy procházejí vývojem během 12 dnů, zakončený jejich zakuklením. Larvy blechy se vyhýbají světlu a živý se organickými látkami na uchycené ve štěrbinách a prasklinách na zemi. Z kukly se vyvine po zhruba 10 dnech dospělá blecha a začne hledat zdroj potravy. V přítomnosti domácích zvířat, jako např. dobytek, jsou blechy schopny tvořit velké populace.

hubení blech

Výskyt blech v u zvířat nebo v domácnosti není radno brát na lehkou váhu. Jednorázová návštěva – odblešení u veterináře často nepomáhá vyřešit celý problém a zdroj výskytu bývá neošetřený. Účinné hubení blech by mělo zahrnout jak chemické tak mechanické metody ošetření. Zároveň s odblešením zvířete je potřeba ošetřiv vnitřek bytu či prostory možného hnízda.

 

Blechy nejsou jedinými škůdci, kteří mohou působit potíže vašemu domácímu mazlíčku nebo přímo Vám.

 

Kontaktujte Vašeho veterináře nebo profesionální firmu Hubení škůdců  - Kordovský, pomůžeme Vám určit, jaký škůdce způsobuje Vám nebo domácím zvířatům poštípání a následné svědění.

blechy a člověk

druhy blech

Kousnutí od blechy

Kočičí blecha

Přenesení blechy na člověka

Psí blecha

Nebezpečí výskytu blech

Lidská blecha

hledáte pomoc?

pomůžeme vám

s hubením Škudců.

Zavolejte nám:

731-573-893

Nebo kontaktuje naše specialisty

na hubení škůdců s Vašimi dotazy:

Došlo k chybě na serveru.

Formulář byl přijat.

Odesílání formuláře...

POSKYTUJEME SYSTÉM PRAVIDELNÉ OCHRANY PROTI ŠKŮDCŮM

Provádíme pravidelnou ochranou deratizaci, dezinsekci a dezinfekci v rámci jedné smlouvy. Ochráníme vaše objekty před hlodavci, štěnicemi, šváby a jinými škůdci.

VÍCE INFORMACÍ

VÍCE INFORMACÍ

VÍCE INFORMACÍ

hubení škůdců v těchto oblastech:

JSME PROFESIONÁLOVÉ

PRAHA 4 - centrála

PRAHA

KLADNO

ŘÍČANY

MLADÁ BOLESLAV

BRANDÝS n. L.

STARÁ BOLESLAV

Praha 4 - Centrála, Dále působíme po celém území Prahy, Kladno, Brandýs n. Labem - Stará Boleslav, Říčany, Střední Čechy, Východní Čechy

KRALUPY n. VLTAVOU

STŘEDNÍ ČECHY

VÝCHODNÍ ČECHY

Naší odbornost dokládá členství v sdružení pracovníků DDD a především členství firmy v mezinárodní organizaci CEPA

Jsme členy sdružení pracovníků DDD - deratizace, dezinsekce, dezifekce
Hubení Škůdců - Jsme členy mezinárodní orhanizace CEPA

Naším hlavním partnerem je

Magistrát hlavního města Prahy