Kordovský

volejte

deratizace

hubení mravenců

hubení švábů

ostatní škůdci

blog

non-stop

jsme specialisté na škůdce

731-573-893

hubení škůdců

hubení štěnic

sdílet stránku:

Domů » Hubení švábů » Šváb Obecný

Šváb obecný

Hubení, fakta, Identifikace

Známky výskytu švába obecného

latinský název

Vzhled

Chování, strava a zvyklosti

Rozmnožování

Pozorování

Ochrana vajec - ootéka

zápach

doplňující informace

Blattella germanica

Šváb obecný má lesklé tmavě červeno-hnědé barvu. Šváb obecný je škůdce, který nejčastěji vnikne do objektu pod prahy dveří, přes otevřené dveře nebo mezery v obvodech zdí, Využijí inženýrské sítě, trubky, otevřenou kanalizaci nebo potrubí v domě. Dospělci švába obecného jsou velmi odlišného vzhledu. Menší dospívající samci dosahující délky pouze 25 mm, můžete ho identifikovat podle křídel, která pokrývají tři čtvrtiny jeho těla.

Posledních pár břišních segmentů je odhalen. Dospělé samice švába obecného, dosahují délky 32 mm. Křídla jsou zakrnělá, a pokrývají několik prvních segmentů těla. Ani samec ani samice není schopná letu.

Primárně venkovní tvor, šváb obecný je velmi dobře přizpůsobený pro přežití ve venkovním prostředí. Většina venkovních populací lze nalézt žijící pod kompostem nebo v listové hrabance nebo opadu. V městských oblastech, lze nalézt šváby obecné žijící ve velkých koloniích v kanalizaci.

 

Šváb obecný je znám pro svou preferenci k odpadkům, špíně, nebo rozkládajícím materiálům. Tyto švábi jsou velmi závislí na vodě. I když studie prokázaly, že mohou přežít až měsíc bez potravy, nepřežijí déle než dva týdny bez vody.

V průměru dospělý samec švába obecného žije 110 až 160 dnů, zatímco samice může žít 35 až 180 dnů. Během této doby, jediná samice může produkovat přibližně osm ooték, s přibližně 16 vejci. Přibližně 30 hodin poté, co vyprodukuje ootkéku, vypustí ji v bezpečném prostředí, kde zůstane, až do doby kdy se začnou líhnout noví jedinci. Doba vývoje švába obecného je výrazně ovlivněna ročním obdobím. V teplejších měsících může být čas potřebný k vývoji od vajíčka až po dospělého jedince až 200 dní. Když se počasí ochladí nebo během pozdních podzimních a zimních měsíců, může trvat až 800 dnů vývoj od vajíčka k dospělému jednici.

Během teplejších měsíců, to není neobvyklé, že spatříte švába obecného venku kolem terasy, pod vlhkými okapy nebo v noci pobíhající kolem kanalizace. Většinou jsou aktivní v noci, můžete je v průběhu dne spatřit v prostorách a pokojích, které jsou převážně vlhké, tmavé a nerušeně.

Ochranné obaly vajec - ootéky švába obecného, mohou být tmavě hnědé nebo načervenalé barvy a téměř 8-10mm dlouhé. Každá ooteka, která pojme až 16 vajec, je samicí odložena v bezpečné chráněné oblasti, téměř 30 hodin poté, co se vytvoří.

V oblastech, kde se vyskytuje velké množství švába obecného, můžete zaznamenat zatuchlý pach. Tento zápach je způsoben chemickými látkami, které vylučují švábi, které používají pro komunikaci v kolonii.

Šváb obecný se vyskytuje po celém světě. Lze je nalézt především v USA, Anglii, Evropě, Austrálii a jižní Americe. Šváb obecný dává přednost chladným vlhkým místům, jako jsou třeba suterény nebo sklepy. V domě putují po kanalizaci, sociálním zařízení, radiátorech a potrubí.

 

I když je jejich přirozené prostředí je venku, mohou se v létě rozšířit po domácnostech. V domě mají tendenci přebývat v nižších patrech. Stejně jako ostatní druhy švábů, Švábi obecní jsou všežravci a živí se od drobků a zbytků jídel po rozkládající se rostliny a zvířata. Mají tendenci shromažďovat se ve velkých koloniích v blízkosti vodních zdrojů.

 

Švábi obecní mohou být zdrojem mnoha potravinových patogenů, včetně E. coli, Salmonella., a jiných. Vzhledem k jejich stravovacím návykům, upřednostňují odpadky a tlející organické hmoty. Mohou tyto patogeny přenášet na svých nohou a tělech z kontaminovaných oblastí na čisté plochy, předměty a potraviny.

 

 

CO O NÁS ŘÍKAJÍ NAŠI KLIENTI

CO O NÁS ŘÍKAJÍ NAŠI KLIENTI

hledáte pomoc?

pomůžeme vám

s hubením švábů.

Zavolejte nám:

731-573-893

Nebo kontaktuje naše specialisty

na hubení škůdců s Vašimi dotazy:

hubení švábů v těchto oblastech:

JSME PROFESIONÁLOVÉ

PRAHA 4 - centrála

PRAHA

KLADNO

ŘÍČANY

MLADÁ BOLESLAV

BRANDÝS n. L.

STARÁ BOLESLAV

Praha 4 - Centrála, Dále působíme po celém území Prahy, Kladno, Brandýs n. Labem - Stará Boleslav, Říčany, Střední Čechy, Východní Čechy

KRALUPY n. VLTAVOU

STŘEDNÍ ČECHY

VÝCHODNÍ ČECHY

Naší odbornost dokládá členství v sdružení pracovníků DDD a především členství firmy v mezinárodní organizaci CEPA

Jsme členy sdružení pracovníků DDD - deratizace, dezinsekce, dezifekce
Hubení Škůdců - Jsme členy mezinárodní orhanizace CEPA

Naším hlavním partnerem je

Magistrát hlavního města Prahy

Došlo k chybě na serveru.

Formulář byl přijat.

Odesílání formuláře...