Kordovský

volejte

deratizace

hubení mravenců

hubení švábů

ostatní škůdci

blog

non-stop

jsme specialisté na škůdce

731-573-893

hubení škůdců

hubení štěnic

sdílet stránku:

Domů » Hubení švábů » Šváb Hnědopruhý

Šváb hnědopruhý

Hubení, faktacta, Identifikace

Známky výskytu švába hnědopruhého

latinský název

Vzhled

Chování, strava a zvyklosti

Rozmnožování

Pozorování

Ochrana vajec - ootéka

trus

doplňující informace

Supella longipalpa

Jeden z nejznámějších invazních švábů, dospělý jedinec Švába hnědopasého může dosáhnout velikosti 11-15 mm. Svůj barevný přívlastek dostal podle světle hnědých pruhů, které jsou viditelné na křídlech.

Na rozdíl od Rusa domácího, který upřednostňuje mírně teplé a vlhké prostředí, šváb hnědopasý má tendence obývat prostředí, s mnohem menší vlhkostí a vyšší teplotou. V obydlí se nejčastěji schovává u stropů, v podkroví nebo kolem elektrických zařízení, které produkují teplo – např. motory ledničky. Jsou aktivní především v noci a přes den jsou k zahlídnutí jen zřídka při hledání potravy.

 

Švábi hnědopasí, stejně jako ostatní druhy, jsou všežravci. Nicméně pokud mají na výběr, upřednostňují potravu s vyšším obsahem škrobu, jako jsou vazby knih, nebo lepené tapety.

Dospělci švába hnědopasého mohou v závislosti na prostředí žít průměrně 206 dnů. Během tohoto období samice produkuje přibližně 14 ooték – obalů chránící vajíčka. Každá ootéka obsahuje 10-18 vajec. Samice ji přenáší v oblasti břicha a to do doby dvou dnů před líhnutím, pak ootéku uloží na bezpečné místo, kde se vylíhnout nový jedinci. Vývoj mladých jedinců po dospělce se výrazně liší podle prostředí a podmínek, ve kterém se vyvíjejí. Většinou v průměru 90 dnů v ideálních podmínkách zatímco v nehostinných podmínkách až 276 dnu.

Švábi hnědopasí jsou obvykle noční tvorové a největší aktivitu vykazují v noci. Nicméně není neobvyklé je zahlídnout i přes den, když hledají potravu, např. při nečekaném otevření skříní nebo zásuvek.

Jsou malé, 5mm dlouhé. Mohou být viděny zachycené na spodních plochách nábytku nebo v trhlinách.

Trus švába hnedopasého se jeví jako tmavě hnědé nebo černé skvrnky a šmouhy. Výkaly používají pro komunikaci, a určují s ním bezpečné místo pro další šíření dalších jedinců.

Švábi hnědopasí preferují suché a teplá místa. V obydlí je můžete zahlídnout uvnitř zásuvek, skříní, spíží, v hodinách nebo rámech obrazů. Vyhledávají teplá elektrická zařízení, jako je např. motor ledničky. Bylo zjištěno, že tito švábi jsou přenašeči škodlivých bakterií a prvoků, které způsobují gastroenteritidu a průjem. Jejich výskyt může přispívat ke vzniku astmatu a alergiím.

hubení švábů v těchto oblastech:

JSME PROFESIONÁLOVÉ

PRAHA 4 - centrála

PRAHA

KLADNO

ŘÍČANY

MLADÁ BOLESLAV

BRANDÝS n. L.

STARÁ BOLESLAV

Praha 4 - Centrála, Dále působíme po celém území Prahy, Kladno, Brandýs n. Labem - Stará Boleslav, Říčany, Střední Čechy, Východní Čechy

KRALUPY n. VLTAVOU

STŘEDNÍ ČECHY

VÝCHODNÍ ČECHY

Naší odbornost dokládá členství v sdružení pracovníků DDD a především členství firmy v mezinárodní organizaci CEPA

Jsme členy sdružení pracovníků DDD - deratizace, dezinsekce, dezifekce
Hubení Škůdců - Jsme členy mezinárodní orhanizace CEPA

Naším hlavním partnerem je

Magistrát hlavního města Prahy

CO O NÁS ŘÍKAJÍ NAŠI KLIENTI

hledáte pomoc?

pomůžeme vám

s hubením švábů.

Zavolejte nám:

731-573-893

Nebo kontaktuje naše specialisty

na hubení škůdců s Vašimi dotazy:

Došlo k chybě na serveru.

Formulář byl přijat.

Odesílání formuláře...