Kordovský

volejte

deratizace

hubení mravenců

hubení švábů

ostatní škůdci

blog

non-stop

jsme specialisté na škůdce

731-573-893

hubení škůdců

hubení štěnic

sdílet stránku:

Domů » Hubení švábů » Šváb Americký

Šváb Americký

Hubení, fakta, Identifikace

Známky výskytu švába amerického

latinský název

Chování, strava a zvyklosti

Rozmnožování

Pozorování

Ochrana vajec - ootéka

zápach

Rizika výskytu švábů

Periplaneta americana

Délka: Dospělí mohou dosahovat délky okolo 50 mm.

 

Barva: Dospělci švába amerického jsou červenavě hnědí se světlými skvrnkami na křídlech.

Samec i samička Švába amerického mohou létat. Křídla se vyvinou, když se z nich stanou dospělci.

 

Venkovní prostředí je jim přirozené. Dávají přednost teplým, vlhkým prostorům, jako jsou záhony nebo pod mulči. Šváb americký běžné žije v kanalizačních systémech především amerických měst.

 

Šváb americký přichází do objektů hledat vodu a potravu. Snadno proklouznou pod dveřmi nebo netěsnostmi ve zdech. V objektu se uchyluje do sklepů, prádelen, kuchyní nebo koupelen.

 

Venku Švábi američtí jedí listí, drobné dřevěné odštěpky, plísně a řasy. Jedí také malý hmyz. V objektech a domech se nejčastěji živí drobky, zbytky jídla nebo rozlitými potravinami. Pokud je v domě domácí zvíře, živí se i potravou pro ně určené.

Samičky Švába amerického chrání své vejce ochranným pouzdrem – ootéka. Tyto pouzdra mají tvar tobolky. Po vytvoření kapsle, je samička umístí do teplého a vlhkého prostředí. Průměrná ootéka pojme 16 vajec Šváb.

 

Když se vajíčka líhnou, ootéka praskne a vylezou z ní malé nymfy. Jak rostou, dospívající švábi shazují svou kůži. Pokud je dostatek potravy, mohou se z vajíček po dospělé jedince vyvinout za pouhých 51/2 měsíců.

Lidé občas mohou zahlídnout jejich aktivitu.  Umějí velice rychle běhat, pohybují se po temných místech a zákoutích. Pokud jsou vyrušení mohou použít křídla vzlétnout.

Ochranný obal – ootéka švába amerického je asi 38 mm veliký. Mají tmavou, červeno-hnědou nebo černo-hnědou barvu. Velice často se s nimi při výskytu setkáte v suterénech, sklepích nebo kuchyních.

Švábi produkují chemické látky zvané "agregační feromon." Vůně této látky způsobuje, že švábi zůstávají pohromadě ve skupinách. Někteří lidé popisují vůně těchto feromonů jako "zatuchlý" zápach. V závislosti jak se rozrůstá populace na určitém místě, lidé se zvýšenou citlivostí mohou tento „zápach“ cítit stále silněji.

Švábi patří mezi špinavé škůdce. Mohou šířit nemoci, znečišťovat naše potraviny, způsobovat alergie nebo dokonce astma. Švábi na svých nohou přenáší bakterie, které pochází z ploch a materiálů po kterých se pohybují. Často se pohybují v kanalizacích nebo odpadním potrubí a následně mohou bakterie a roztoče zde pochycené, zanést např. do Vaší kuchyně nebo na volně ležící potraviny.

 

Podle Světové zdravotnické organizace (WHO), je prokázáno nebo existují podezření, že jsou přenašeči organismů způsobující průjem, úplavici, choleru, lepru, mor, tyfus aj. virové onemocnění, jako je např. dětská obrna.

Vzhled

hubení švábů v těchto oblastech:

JSME PROFESIONÁLOVÉ

PRAHA 4 - centrála

PRAHA

KLADNO

ŘÍČANY

MLADÁ BOLESLAV

BRANDÝS n. L.

STARÁ BOLESLAV

Praha 4 - Centrála, Dále působíme po celém území Prahy, Kladno, Brandýs n. Labem - Stará Boleslav, Říčany, Střední Čechy, Východní Čechy

KRALUPY n. VLTAVOU

STŘEDNÍ ČECHY

VÝCHODNÍ ČECHY

Naší odbornost dokládá členství v sdružení pracovníků DDD a především členství firmy v mezinárodní organizaci CEPA

Jsme členy sdružení pracovníků DDD - deratizace, dezinsekce, dezifekce
Hubení Škůdců - Jsme členy mezinárodní orhanizace CEPA

Naším hlavním partnerem je

Magistrát hlavního města Prahy

CO O NÁS ŘÍKAJÍ NAŠI KLIENTI

hledáte pomoc?

pomůžeme vám

s hubením švábů.

Zavolejte nám:

731-573-893

Nebo kontaktuje naše specialisty

na hubení škůdců s Vašimi dotazy:

Došlo k chybě na serveru.

Formulář byl přijat.

Odesílání formuláře...